Trójkana³owy sterownik wentylatorów fa³szywego powietrza - instrukcja obs³ugi
Trójkana³owy sterownik wentylatorów fa³szywego powietrza posiada trzy niezale¿ne kana³y do sterowania wentylatorami fa³szywego powietrza. Jednocze¶nie mog± byæ wykorzystywane jeden, dwa lub trzy kana³y. Zadaniem regulatora jest utrzymywanie aktualnej ró¿nicy temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (tzw. delty) wokó³ warto¶ci zadanej. Poni¿ej przedstawiono szczegó³owy algorytm regulacji dla pierwszego kana³u, dla pozosta³ych kana³ów jest on identyczny.
Algorytm sterowania wentylatorem fa³szywego powietrza
Zadaniem algorytmu jest utrzymywanie aktualnej warto¶ci ró¿nicy temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (tzw. delta) (funkcja 16) wokó³ warto¶ci zadanej (funkcja 15) z tolerancj± +/- 3°C.
Algorytm sterowania odbywa siê w oparciu o regulator proporcjonalny P ze stref± nieczu³o¶ci ustawion± na +/- 3°C, w której nie jest podejmowana regulacja. Gdy warto¶æ aktualna temperatury jest mniejsza od warto¶ci zadanej o wiêcej ni¿ 3°C nastêpuje zmniejszenie wysterowania falownika wentylatora fa³szywego powietrza o warto¶æ zaprogramowan± na funkcji 17 w przeciwnym wypadku tzn, gdy warto¶æ aktualna temperatury wyj¶ciowej jest wiêksza od warto¶ci zadanej o wiêcej ni¿ 3°C nastêpuje zwiêkszenie wysterowania falownika wentylatora fa³szywego powietrza (funkcja 11) o warto¶æ zaprogramowan± (funkcja 17). Cykl regulacji (sprawdzania zakresów i zmiany wysterowania) dla obu przypadków zosta³ ustalony na 1 minuta.
![]() |
(rys.2) |
Na powy¿szym rysunku, w miejscu oznaczonym 1 przedstawiono przypadek, w którym aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (dTf1, funkcja 16) jest ni¿sza od warto¶ci zadanej (dTfx1, funkcja 15) o wiêcej ni¿ 3°C - nastêpuje zwiêkszenie wysterowania falownika fa³szywego powietrza (imf1, funkcja 11) o zaprogramowany skok (funkcja 17). W miejscu oznaczonym 2 oznaczono przypadek, w którym aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (dTf1, funkcja 16) znajduje siê w tolerancji warto¶ci zadanej (dTfx1, funkcja 15) +/- 3°C - wysterowanie falownika fa³szywego powietrza (imf1, funkcja 11) pozostaje bez zmian. W miejscu oznaczonym 3 przedstawiono przypadek, w którym aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (dTf1, funkcja 16) jest wy¿sza od warto¶ci zadanej (dTfx1, funkcja 15) o wiêcej ni¿ 3°C - nastêpuje zmniejszenie wysterowania falownika fa³szywego powietrza (imf1, funkcja 11) o zaprogramowany skok (funkcja 17).
Tryby pracy regulatora oraz prze³±czanie miêdzy nimi
Regulator mo¿e pracowaæ w jednym z trzech trybów pracy, które s± wybierane przy pomocy trójpozycyjnego prze³±cznika. Dostêpne s± nastêpuj±ce tryby pracy:
Prze³±czanie z trybu pracy rêcznej do trybu synchronizacji jest k³opotliwym prze³±czeniem. W trybie synchronizacji regulator powiela sygna³ z wej¶cia analogowego na wyj¶cie pr±dowe, a w trybie pracy rêcznej jest elektrycznie odciêty od sygna³ów z zadajników, dlatego te¿, zanim regulator zacznie prawid³owo powtarzaæ sygna³ do falowników, musi go dok³adnie zmierzyæ. Z uwagi na filtracje przeciwzak³óceniowe dok³adny pomiar sygna³u pr±dowego z zadajnika zajmuje kilka sekund od momentu jego elektrycznego pod³±czenia do regulatora, które ma miejsce w tym prze³±czeniu. W przypadku ¼le zaprogramowanych falowników (je¶li zamiast lotnego startu maj± ustawiony start po ca³kowitym zatrzymaniu) lub zaprogramowanego zbyt krótkiego czasu zwalniania (poni¿ej 10 sekund) przy zaniku pr±dowego sygna³u steruj±cego, prze³±czenie to mo¿e nawet doprowadziæ do chwilowego odstawienia falowników. Wówczas nale¿y natychmiast za³±czyæ je ponownie. Prze³±czenie to nie wymaga dodatkowych operacji.
Prze³±czanie z trybu synchronizacji do trybu pracy rêcznej jest operacj± nie wymagaj±c± ¿adnych dodatkowych czynno¶ci. Prze³±czenie inaczej ni¿ w powy¿szym przypadku praktycznie nie powoduje zaniku sygna³u steruj±cego wysy³anego do falowników - elektryczne odciêcie sterownika z obwodu regulacji odbywa siê na tyle szybko, ¿e pozostaje w³a¶ciwie niezauwa¿one przez falowniki.
Prze³±czanie z trybu synchronizacji do trybu pracy automatycznej mo¿e wi±zaæ siê z gwa³town± zmian± wysterowania falowników pomp poprzecznych i obiegowych, gdy zadane warto¶ci wysterowañ nie s± prawid³owo ustawione. Aby prze³±czenie by³o ³agodne, nale¿y sprawdziæ poprawno¶æ wszystkich parametrów jeszcze w trybie synchronizacji.
Asysta przy zdalnej zmianie programu regulatora
Czê¶æ parametrów takich, jak zakresy przyrz±dów pomiarowych oraz konfiguracje programu takie, jak kolejno¶æ wy¶wietlania parametrów, niektóre progi zapalania lampek alarmowych itp. s± trwale zakodowane w programie sterownika. Nie mo¿na tego zmieniæ z poziomu obs³ugi (programowania parametrów sta³ych czy paczek czasowych), poniewa¿ s± to zbyt newralgiczne dla dzia³ania regulatora wielko¶ci. Takie zmiany wystêpuj± stosunkowo rzadko. Zmiana programu regulatora zwykle prowadzona jest bezpo¶rednio przez pracowników firmy Praterm. Polega ona na pod³±czeniu notebooka kablem modemowym do RS232/0 sterownika i uruchomieniu na notebooku odpowiedniego programu. Ta operacja jednak mo¿e te¿ zostaæ przeprowadzona z wykorzystaniem serwera SZARP, który w normalnej pracy jest pod³±czony przez RS232/0 do sterownika w celu zbierania i rejestracji danych. Pracownicy firmy Praterm mog± zdalnie - z wykorzystaniem Internetu - na serwerze SZARP uruchomiæ program do zmiany programu regulatora, fizycznie nie bêd±c przy sterowniku. Dziêki temu przy ewentualnej konieczno¶ci zmiany programu (np. po wymianie uszkodzonego przetwornika pomiarowego na nowy o innym zakresie) mo¿liwa jest szybka operacja zmiany, bez konieczno¶ci przyjazdu na miejsce. Zdalna zmiana programu regulatora wymaga pomocy pracowników obs³ugi znajduj±cej siê bezpo¶rednio przy sterowniku:
Znaczenie poszczególnych funkcji
Wy¶wietlacz sta³y [TEMPERATURA WYJ] - rezerwa - Rezerwa.
11 - wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) [%] - Wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ I). Sygna³ pr±dowy z zadajnika 0-20mA. W trybie 1 - sterowanie rêczne nie jest pokazywany, poniewa¿ obwód jest elektrycznie zamkniêty z pominiêciem sterownika i sygna³ z zadajnika jest wysy³any prosto do falownika. Potencjometr zadajnika jest dziesiêcioobrotowy, jedna dzia³ka na potencjometrze odpowiada 1% wysterowania (0,5Hz).
12 - wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ I) [%] - Wysterowanie falownika pompy sch³adzaj±cej. Sygna³ pr±dowy wychodz±cy z regulatora (wyj¶cie pr±dowe nr 1). W trybie pracy 1 - sterowanie rêczne regulator nie steruje falownikiem pompy sch³adzaj±cej - elektrycznie obwód zamkniêty jest w ten sposób, ¿e sygna³ pr±dowy z zadajnika w szafie jest wprost (z pominiêciem sterownika) podawany na wej¶cie pr±dowe falownika wentylatora. W trybie pracy 2 - praca w synchronizacji sygna³ pr±dowy na wyj¶ciu pr±dowym nr 1 jest równy wysterowaniu zadajnika falownika wentylatora - sygna³owi pr±dowemu na wej¶ciu analogowym nr 4, wy¶wietlanemu na funkcji 12. Dlatego te¿ w trybach 3 - praca w synchronizacji, 3 - praca automatyczna wskazania na funkcjach 11 i 12 pokrywaj± siê. Wysterowanie 100 odpowiada czêstotliwo¶ci 50Hz/ wysterowanie 0 odpowiada czêstotliwo¶ci 0Hz, sygna³ przek³ada siê na czêstotliwo¶æ liniowo.
13 - temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ I) - temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ I)
14 - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ I) - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ I)
15 - skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) - Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (KANA£ I). Warto¶æ programowana i wy¶wietlana na funkcji 15. Jest warto¶ci± odniesienia do utrzymania parametru 16.
16 - Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta). (KANA£ I) - Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta) (KANA£ I). Parametr wyliczony przez odjêcie aktualnej temperatury przed wentylatorem fa³szywego powietrza 14 od aktualnej temperatury powietrza podmuchowego 13.
17 - Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ I) - skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) - warto¶æ programowana i wy¶wietlana na funkcji 17. Okre¶la warto¶æ jednorazow± warto¶æ (ruchu) skoku wysterowania falownika. Zbyt ma³a warto¶æ mo¿e spowodowaæ d³ugi czas d±¿enia do warto¶ci zadanej, zbyt du¿a warto¶æ mo¿e spowodowaæ szarpanie wentylatorem, co jest równie¿ niekorzystnym zjawiskiem.
21 - wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) [%] - Wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ II). Sygna³ pr±dowy z zadajnika 0-20mA. W trybie 1 - sterowanie rêczne nie jest pokazywany, poniewa¿ obwód jest elektrycznie zamkniêty z pominiêciem sterownika i sygna³ z zadajnika jest wysy³any prosto do falownika. Potencjometr zadajnika jest dziesiêcioobrotowy, jedna dzia³ka na potencjometrze odpowiada 1% wysterowania (0,5Hz).
22 - wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ II) [%] - Wysterowanie falownika pompy sch³adzaj±cej (KANA£ II). Sygna³ pr±dowy wychodz±cy z regulatora (wyj¶cie pr±dowe nr 2). W trybie pracy 1 - sterowanie rêczne regulator nie steruje falownikiem pompy sch³adzaj±cej - elektrycznie obwód zamkniêty jest w ten sposób, ¿e sygna³ pr±dowy z zadajnika w szafie jest wprost (z pominiêciem sterownika) podawany na wej¶cie pr±dowe falownika wentylatora. W trybie pracy 2 - praca w synchronizacji sygna³ pr±dowy na wyj¶ciu pr±dowym nr 1 jest równy wysterowaniu zadajnika falownika wentylatora - sygna³owi pr±dowemu na wej¶ciu analogowym nr 4, wy¶wietlanemu na funkcji 22. Dlatego te¿ w trybach 3 - praca w synchronizacji, 3 - praca automatyczna wskazania na funkcjach 21 i 22 pokrywaj± siê. Wysterowanie 100 odpowiada czêstotliwo¶ci 50Hz/ wysterowanie 0 odpowiada czêstotliwo¶ci 0Hz, sygna³ przek³ada siê na czêstotliwo¶æ liniowo.
23 - temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ II) - temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ II)
24 - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ II) - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ II)
25 - skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) - Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (KANA£ II). Warto¶æ programowana i wy¶wietlana na funkcji 25. Jest warto¶ci± odniesienia do utrzymania parametru 26.
26 - Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta). (KANA£ II) - Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta) (KANA£ II). Parametr wyliczony przez odjêcie aktualnej temperatury przed wentylatorem fa³szywego powietrza 24 od aktualnej temperatury powietrza podmuchowego 23.
27 - Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ II) - skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) - warto¶æ programowana i wy¶wietlana na funkcji 27. Okre¶la warto¶æ jednorazow± warto¶æ (ruchu) skoku wysterowania falownika. Zbyt ma³a warto¶æ mo¿e spowodowaæ d³ugi czas d±¿enia do warto¶ci zadanej, zbyt du¿a warto¶æ mo¿e spowodowaæ szarpanie wentylatorem, co jest równie¿ niekorzystnym zjawiskiem.
31 - wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) [%] - Wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ III). Sygna³ pr±dowy z zadajnika 0-20mA. W trybie 1 - sterowanie rêczne nie jest pokazywany, poniewa¿ obwód jest elektrycznie zamkniêty z pominiêciem sterownika i sygna³ z zadajnika jest wysy³any prosto do falownika. Potencjometr zadajnika jest dziesiêcioobrotowy, jedna dzia³ka na potencjometrze odpowiada 1% wysterowania (0,5Hz).
32 - wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ III) [%] - Wysterowanie falownika pompy sch³adzaj±cej (KANA£ III). Sygna³ pr±dowy wychodz±cy z regulatora (wyj¶cie pr±dowe nr 1). W trybie pracy 1 - sterowanie rêczne regulator nie steruje falownikiem pompy sch³adzaj±cej - elektrycznie obwód zamkniêty jest w ten sposób, ¿e sygna³ pr±dowy z zadajnika w szafie jest wprost (z pominiêciem sterownika) podawany na wej¶cie pr±dowe falownika wentylatora. W trybie pracy 2 - praca w synchronizacji sygna³ pr±dowy na wyj¶ciu pr±dowym nr 3 jest równy wysterowaniu zadajnika falownika wentylatora - sygna³owi pr±dowemu na wej¶ciu analogowym nr 6, wy¶wietlanemu na funkcji 32. Dlatego te¿ w trybach 3 - praca w synchronizacji, 3 - praca automatyczna wskazania na funkcjach 31 i 32 pokrywaj± siê. Wysterowanie 100 odpowiada czêstotliwo¶ci 50Hz/ wysterowanie 0 odpowiada czêstotliwo¶ci 0Hz, sygna³ przek³ada siê na czêstotliwo¶æ liniowo.
33 - temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ III) - temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ III)
34 - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ III) - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ III)
35 - skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) - Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (KANA£ III). Warto¶æ programowana i wy¶wietlana na funkcji 35. Jest warto¶ci± odniesienia do utrzymania parametru 36.
36 - Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta). (KANA£ III) - Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta) (KANA£ III). Parametr wyliczony przez odjêcie aktualnej temperatury przed wentylatorem fa³szywego powietrza 34 od aktualnej temperatury powietrza podmuchowego 33.
37 - Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ III) - skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) - warto¶æ programowana i wy¶wietlana na funkcji 37. Okre¶la warto¶æ jednorazow± warto¶æ (ruchu) skoku wysterowania falownika. Zbyt ma³a warto¶æ mo¿e spowodowaæ d³ugi czas d±¿enia do warto¶ci zadanej, zbyt du¿a warto¶æ mo¿e spowodowaæ szarpanie wentylatorem, co jest równie¿ niekorzystnym zjawiskiem.
97 - Stan wej¶æ logicznych 1-4 - Wej¶cia logiczne 1-4. Ka¿da cyfra na wy¶wietlaczu odpowiada stanowi wej¶cia logicznego: pierwsza - wej¶cie 1, druga - wej¶cie 2, trzecia - wej¶cie 3, czwarta - wej¶cie 4. Stan "0" oznacza wej¶cie rozwarte, stan "1" oznacza wej¶cie zwarte.
98 - Stan wej¶æ logicznych 5-8 - Wej¶cia logiczne 5-8. Jak funkcja 97, ale cyfry na wy¶wietlaczu odpowiadaj± wej¶ciom logicznym: pierwsza - wej¶cie 5, druga - wej¶cie 6, trzecia - wej¶cie 7, czwarta - wej¶cie 8.
Panel wy¶wietlaczy nr 2, pozycja na wy¶wietlaczu: 1 - rezerwa - - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ I) [WY¦WIETLANE NAPRZEMIENNIE] Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta) (KANA£ I). Parametr wyliczony przez odjêcie aktualnej temperatury przed wentylatorem fa³szywego powietrza 14 od aktualnej temperatury powietrza podmuchowego 13.
Panel wy¶wietlaczy nr 2, pozycja na wy¶wietlaczu: 2 - rezerwa - - temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ II) [WY¦WIETLANE NAPRZEMIENNIE] Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta) (KANA£ II). Parametr wyliczony przez odjêcie aktualnej temperatury przed wentylatorem fa³szywego powietrza 24 od aktualnej temperatury powietrza podmuchowego 23.
Panel wy¶wietlaczy nr 2, pozycja na wy¶wietlaczu: 3 - rezerwa - Wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ I). Sygna³ pr±dowy z zadajnika 0-20mA. W trybie 1 - sterowanie rêczne nie jest pokazywany, poniewa¿ obwód jest elektrycznie zamkniêty z pominiêciem sterownika i sygna³ z zadajnika jest wysy³any prosto do falownika. Potencjometr zadajnika jest dziesiêcioobrotowy, jedna dzia³ka na potencjometrze odpowiada 1% wysterowania (0,5Hz).
Panel wy¶wietlaczy nr 2, pozycja na wy¶wietlaczu: 4 - rezerwa - Wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ II). Sygna³ pr±dowy z zadajnika 0-20mA. W trybie 1 - sterowanie rêczne nie jest pokazywany, poniewa¿ obwód jest elektrycznie zamkniêty z pominiêciem sterownika i sygna³ z zadajnika jest wysy³any prosto do falownika. Potencjometr zadajnika jest dziesiêcioobrotowy, jedna dzia³ka na potencjometrze odpowiada 1% wysterowania (0,5Hz).
Warto¶ci wy¶wietlane
numer | opis |
sta³y wy¶wietlacz | rezerwa |
nE | Wersja pamiêci EPROM: 2321 |
nL | Wersja biblioteki procedur: 1001 |
nb | Kompilacja biblioteki procedur: 3010 |
nP | Wersja programu technologicznego: 7004 |
11 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) [%] |
12 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ I) [%] |
13 | temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ I) |
14 | temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ I) |
15 | skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) |
16 | Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta). (KANA£ I) |
17 | Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ I) |
21 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) [%] |
22 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ II) [%] |
23 | temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ II) |
24 | temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ II) |
25 | skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) |
26 | Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta). (KANA£ II) |
27 | Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ II) |
31 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) [%] |
32 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza z zadajnika (KANA£ III) [%] |
33 | temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ III) |
34 | temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ III) |
35 | skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) |
36 | Aktualna ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza (delta). (KANA£ III) |
37 | Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ III) |
97 | Stan wej¶æ logicznych 1-4 |
98 | Stan wej¶æ logicznych 5-8 |
Panele wy¶wietlaczy
Warto¶ci sta³e
numer | minimalna warto¶æ | maksymalna warto¶æ | domy¶lna warto¶æ | opis |
15 | 0,1 | 0,9 | 0,1 | Skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) |
17 | 5,0 | 50,0 | 25,0 | Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ I) |
25 | 0,1 | 0,9 | 0,1 | Skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) |
27 | 5,0 | 50,0 | 25,0 | Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ II) |
35 | 0,1 | 0,9 | 0,1 | Skok wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) |
37 | 5,0 | 50,0 | 25,0 | Zadana ró¿nica temperatur na wentylatorze fa³szywego powietrza. (KANA£ III) |
Wej¶cia analogowe
numer | opis |
01 | rezerwa (0..20mA) |
02 | rezerwa (0..20mA) |
03 | rezerwa (0..20mA) |
04 | zadajnik falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) (0..20mA) |
05 | zadajnik falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) (0..20mA) |
06 | zadajnik falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) (0..20mA) |
07 | temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ I) (0..200°C) |
08 | temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ I) (0..200°C) |
09 | temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ II) (0..200°C) |
10 | temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ II) (0..200°C) |
11 | temperatura powietrza podmuchowego (KANA£ III) (0..200°C) |
12 | temperatura przed wentylatorem fa³szywego powietrza (KANA£ III) (0..200°C) |
Wej¶cia logiczne
numer | opis |
01 | praca automatyczna |
02 | synchronizacja |
03 | rezerwa |
04 | rezerwa |
05 | rezerwa |
06 | rezerwa |
07 | test sygnalizacji |
08 | kasowanie sygnalizacji |
Wyj¶cia analogowe
numer | opis |
01 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ I) |
02 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ II) |
03 | wysterowanie falownika wentylatora fa³szywego powietrza (KANA£ III) |
Wyj¶cia przeka¼nikowe
numer | opis |
01 | praca automatyczna |
02 | rezerwa |
03 | rezerwa |
04 | rezerwa |
05 | rezerwa |
06 | rezerwa |
07 | rezerwa |
08 | rezerwa |
09 | rezerwa |
10 | rezerwa |
11 | rezerwa |
12 | rezerwa |
13 | rezerwa |
14 | rezerwa |
15 | rezerwa |
16 | buczek |
17 | rezerwa |
Instrukcja obs³ugi regulatora Z-Elektronik
Instrukcja obs³ugi panelu blokad
Deklaracja zgodno¶ci CE regulatora Z-Elektronik
Automatically generated by DOCGEN on 2020.12.18 14:52:11
based on /var/szarp/programy/trunk/libiaz/2321/1001/wefawyk.c